Kraftfull, smidig och redo direkt – den perfekta batterigräsklipparen för mindre trädgårdar!
Greenworks 24V borstlös batterigräsklip...
Kraftfull, smidig och redo direkt – den perfekta batterigräsklipparen för mindre trädgårdar!
Greenworks 24V borstlös batterigräsklippare är ett kraftfullt och tyst val för villatomter och radhusträdgårdar. Med 33 cm klippbredd och 4,0Ah-batteri klarar du upp till 26 min och 280 m² per laddning, med fem klipphöjder, 25–70 mm, och 2-i-1 mulching/uppsamling. Inkluderar batteri, 65W USB-C-laddare och 30 liter uppsamlare.
• Greenworks 24V borstlös batterigräsklippare - kraftfull och tyst för villatomter och radhusträdgårdar. 33 cm klippbredd med klipptid upp till 26 min/280 m² med 4,0Ah-batteri
• Fem klipphöjder, 25-70 mm, 2-i-1 mulching och uppsamling, 30 L uppsamlare
• Låg vikt och fällbart handtag
• Inkl. 4,0Ah-batteri och 65W USB-C-laddare
• Del av PowerAll 24V - 20% mer kraft än traditionella batteridrivna verktyg i sin klass
Varför Greenworks?
Greenworks har utvecklat batteridrivna verktyg sedan 2002 - vi var bland de första och har aldrig slutat. Med över 85 % egen tillverkning kontrollerar vi kvalitet och prestanda från cell till färdig produkt. Greenworks PowerAll 24V-systemet innebär att ett och samma batteri driver alla verktyg i serien, så du kan bygga upp din verktygslåda utan att köpa nya batterier.
Vad innebär borstlös motor?
Med en borstlös motor får maskinen mer kraft än en icke borstlös. Maskinen slits inte heller ut på samma sätt som de äldre maskinerna där kolborsten kan behöva bytas ut. Maskinen får också upp till 50% längre driftstid jämfört med den traditionella motorn.
Medföljande tillbehör
• Greenworks POWERALL 24V 4,0 Ah batteri (HP-21700)
• 65W USB‑C‑laddare tre portar, 2×USB‑C, 1×USB‑A - 89min = vid ett 4,0Ah batteri
• 100W USB‑C‑kabel
Teknisk information
• Batterisystem: Greenworks PowerAll – 24V
• Spänning: 24V
• Klippbredd: 33 cm
• Bio Clip: Ja
• Klippnivåer: 5st, central inställning.
• Klipphöjd: 25-70 mm
• Uppsamlare: Ja, textil/plast
• Volym uppsamlare: 30 liter
• Självgående: Nej
• Borstlös: Ja
• Arbetsyta: 140-280m²
• Vikt: 8 kg
Garanti
5 år
| Produktnamn | GRÄSKLIPPARE GREENWORKS 2520107UB POWERALL 24V 1X4,0AH |
|---|---|
| Artikelnummer | 1652677 |
| Vikt | 14.000000 |
| EAN-nr | 0195526201366 |
| Netto vikt | 8.000 |
| Varumärke | GREENWORKS |
| Produkttyp | Batterigräsklippare |
| Spänning (V) | 24 |
| Gräsuppsamlare | Ja |
| Batteri och laddare | Med batteri och laddare |
| Kraftkälla | Batteri |
| Area (m2) | 280 m² |
| Skärbredd (cm) | 33 cm |
| Maximal skärhöjd | 25-70 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
