Basic junior bord-/bänkset 118 cm ThermoWoodPlus
Plus Basic junior är ett bänkbord och bänkset är utemöbler anpassade för utomhusbruk där bord och bänkar ingår. Ett picknickbord i trä används ofta som picknickbord utomhus i trädgård och lekmiljöer. Barnbord med bänkar ger fasta sittplatser och fungerar som utebord med bänkar för barn. Bord/bänkset komplett med plankor och stödben i metall. Hela setet är tryckimpregnerat förutom stödbenen.
Hållbara material för tuff vardagsanvändning
Värmebehandlade ThermoWood‑plankor ger bättre formstabilitet och naturlig patina över tid, medan den varmgalvaniserade stommen ger stabilitet och väderskydd med minimalt underhåll!
Passar till Basic‑serien
Setet ingår i Basic‑serien och kan kombineras med andra delar för en enhetlig och funktionell barnhörna på terrassen, i trädgården eller på förskolegården.
Paketet innehåller
Teknisk information
Mått bord
Mått bänk
Värt att veta
ThermoWood är värmebehandlat trä som får bättre motståndskraft mot fukt och mögel genom en kemikaliefri värmeprocess. Träet levereras gyllenbrunt men kan behandlas för att behålla färgen eller lämnas att patineras till en naturligt silvergrå nyans över tid.
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS BASIC JUNIOR 118X133CM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1629020 |
| Vikt | 33.000000 |
| EAN-nr | 5703393752468 |
| Netto vikt | 33.000 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset för barn |
| Serie | Basic |
| Dimensioner | 118 x 132 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 132 cm |
| Längd | 118 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
