Formbart material som ofta används som skydd!
Sträckmetall används ofta som petskydd runt rörliga maskindelar eller som åtkomstskydd för exem...
Formbart material som ofta används som skydd!
Sträckmetall används ofta som petskydd runt rörliga maskindelar eller som åtkomstskydd för exempelvis låsvred på industriella gånggrindar. Materialets öppna struktur ger god sikt och ventilation samtidigt som det skapar ett effektivt skydd. Sträckmetall har dock relativt vassa kanter och lämpar sig därför inte för användning i exempelvis hundburar, foderplatser eller andra miljöer där människor eller djur kan komma i direkt kontakt med materialet!
Teknisk information
Material: Stål
Bredd: 120 mm
Längd: 1000 mm
Tjocklek: 2,2 mm
Vikt: 0,27 kg
| Produktnamn | STRÄCKMETALL GAH ALBERTS STÅL 120X1000X2,2MM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1068005 |
| Vikt | 0.270000 |
| EAN-nr | 4004338467357 |
| Netto vikt | 0.270 |
| Varumärke | GAH ALBERTS |
| Produkttyp | Plåtar |
| Dimensioner | 1000 x 120 x 2.2 mm ( L x B x T ) |
| Primär färg | Stål |
| Bredd | 120 mm |
| Längd | 1000 mm |
| Tjocklek | 2.2 mm |
| Variant Färg | Stål |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
