Den självhäftande fönsterfilmen från D-c-fix har ett präglat Milky-mönster och är avsedd för att ge ett snyggt insynsskydd utan att mörka ner rummet helt. Filmen är tillverkad i PVC med flera lager för ökad hållbarhet och kommer i måtten 45 x 200 cm, vilket gör den enkel att använda på vanliga fönsterytor.
När du använder filmen får du ett snabbt och prisvärt sätt att öka integriteten i badrum, kontor eller entréer. Den självhäftande baksidan gör att du kan skära till filmen efter behov och montera den utan specialverktyg. Filmen passar i torra rum och tål lättare rengöring med en fuktig trasa.
Några enkla steg för bästa resultat: rengör glasytan noggrant, mät och skär till filmen något större än fönstret, dra av skyddspappret och fukta ytan lätt om du vill kunna positionera om filmen. Tryck ut luft och överflödigt vatten med en mjuk skrapa från mitten och utåt. Om du behöver justera placeringen går det att göra de första minuterna efter applicering.
Observera: Filmen är avsedd för användning i torra rum.
| Produktnamn | FÖNSTERFILM SJÄLVHÄFTANDE MILKY TRANSPARENT 45X200CM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1015045 |
| Vikt | 0.207000 |
| EAN-nr | 4007386098252 |
| Netto vikt | 0.206 |
| Varumärke | D-C-FIX |
| Produkttyp | Fönsterfilm |
| Dimensioner | 200 x 45 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Vit |
| Bredd | 45 cm |
| Längd | 200 cm |
| Variant Färg | Vit |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
