Kristallmosaik för vägg i guld design XCM 8OP7
Fint kakel i olika färger som kommer passa bra på väggarna i ditt hem.
Användningsområde...
BAUHAUS Montageservice erbjuder dig som kund montering och installation av denna produkt till ett fast pris efter utfört hembesök. Avståndet från adress för montering till närmsta BAUHAUS-varuhus ska vara inom en radie av 4 mil.
Kristallmosaik för vägg i guld design XCM 8OP7
Fint kakel i olika färger som kommer passa bra på väggarna i ditt hem.
Användningsområde
Till vägg: Ja
Till golv: Nej
Frostsäker: Nej
Till golvvärme: Nej
Tillbehör att köpa till
Fästmassa för klinker (flytfix)
Fogmassa
Silikon
Verktyg
Nivåsystem, kakelkryss eller fogsnöre
Kakelskärare
Teknisk information
Material: Natursten/kristall
Färg: Guld
Storlek ark: 30x30 cm
Storlek ruta: 4,8x4,8 cm
Tjocklek: 0,8 cm
Produkttyp: Mosaik
Yta: Blank
Förpackningsinformation
Säljenhet: Ark
M² paket: 0,09
Rekommenderad Fästmassa: Fästmassa för klinker
Övrig information
Var vänlig och observera följande punkter innan du monterar ditt kakel/klinker
1. Säkerställ alltid att det är samma brännkod på alla paket samt att plattorna är felfria innan montering. Ett tips är att köpa ett paket mer än vad du behöver så du kan byte ut ev trasiga plattor i framtiden. På så vis får du fortfarande plattor med samma brännkod om olyckan skulle vara framme.
2 .Kakel/klinker/mosaik är ofta naturmaterial, därför kan färgskiftningar och små storleksvariationer förekomma. Detta gäller speciellt natursten och är inte skäl för reklamation. Kontrollera därför produkterna noggrant innan montering.
3. Under uppsättningsarbetet kontrollera löpande så att det inte förekommer skräp, repor eller andra felaktigheter på plattorna.
4.Tänk på att kontrollera bärighet och styrka i underlaget innan montering.
5.Reklamationer på uppsatt kakel/klinker godtas ej.
| Produktnamn | MOSAIK KRISTALLMOSAIK SQUARE OPTIC GULD 30X30CM PRIS PER ARK |
|---|---|
| Artikelnummer | 1223277 |
| Vikt | 1.510000 |
| EAN-nr | 4019525686473 |
| Netto vikt | 1.510 |
| Varumärke | Welscheit |
| Produkttyp | Mosaik |
| Serie | Kristall |
| Dimensioner | 30 x 30 x 0.8 cm ( B x H x T ) |
| Användningsområde | Vägg |
| Frostsäker | Nej |
| Primär färg | Guld |
| Bredd | 30 cm |
| Höjd | 30 cm |
| Tjocklek | 0.8 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
