Smart robotgräsklippare med AI teknik!
Denna robotgräsklippare är en innovativ robotgräsklippare designad för att ge din gräsmatta en jämn oc...
BAUHAUS Montageservice erbjuder dig som kund montering och installation till ett från-pris på denna produkt. Avståndet från adress för montering till närmsta BAUHAUS-varuhus ska vara inom en radie av 6 mil.
Smart robotgräsklippare med AI teknik!
Denna robotgräsklippare är en innovativ robotgräsklippare designad för att ge din gräsmatta en jämn och välskött finish. Med avancerad ultrasense Ai vision kan den intelligent identifiera och undvika hinder, vilket gör den idealisk för komplexa trädgårdar. Den erbjuder exakt positionering utan att påverkas av träd och kan enkelt hantera sluttningar upp till 45 procent. Med appkontroll kan du effektivt hantera flera zoner och den förbättrade klippdisken med fem blad säkerställer en jämn klippning som ger din gräsmatta en mattliknande finish. Gräsklipparen är också utrustad med en kraftfull tvåhjulsdrift och kan klippa upp till 800kvadratmeter, vilket gör den perfekt för medelstora trädgårdar!
Medföljande tillbehör
1x Extra set knivblad
1x Laddstation
1x Strömkabel till laddstation
1x RTK-Strömkabel
1x RTK-referensstation
1x Antenn
1x RTK-förlängningskabel 5 m
1x Markstolpe
Teknisk information
Spänning: 21,6 V
Effekt: 88 W
Höjd: 281 mm
Bredd: 413 mm
Djup: 525 mm
Rekommenderad arbetsyta: Upp till 800 m²
Maximal arbetsyta: Upp till 1200 m²
Max flerzonshantering: 10 st
Klippbredd: 19 cm
Klipphöjd: 20–60 mm
Max lutning: Upp till 45 %
Vertikal passningsförmåga: 5 cm
Driftstid: 150 min
Laddningstid: 230 min
Anslutningsmöjligheter: Bluetooth, Wi-Fi, 4G
Positionering & navigering: RTK + AI Vision UltraSense AI
Antal knivar: 5
Ljudnivå: 60 dBA
IP-Klass: IPX6
Vikt: 10,6 kg
Garanti
5 år
Nyhet! Nu har Mammotions nya tjänst Inav lanserats
Med Inav kan du använda robotgräsklipparen utan den medföljande RTK-antennen – en enklare och mer flexibel lösning.
Tjänsten är kostnadsfri och kan aktiveras via Mammotions app.
| Produktnamn | ROBOTGRÄSKLIPPARE MAMMOTION YUKA MINI 800M² |
|---|---|
| Artikelnummer | 1496641 |
| Vikt | 18.000000 |
| EAN-nr | 6976152582975 |
| Netto vikt | 15.500 |
| Varumärke | Mammotion |
| Produkttyp | Robotgräsklippare |
| Serie | Yuka |
| Dimensioner | 413 x 281 x 525 mm ( B x H x D ) |
| Spänning (V) | 21.6 |
| Batteri och laddare | Med batteri och laddare |
| Garanti | 5 års BAUHAUS garanti |
| Kraftkälla | Batteri |
| Area (m2) | 800 m² |
| Skärbredd (cm) | 19 cm |
| Maximal skärhöjd | 20-60 mm |
| Funktion | Utan begränsningskabel |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
