Trådlös robotgräsklippare med 3D Lidar och AI!
Framtidens robotgräsklippning är här. Sunseeker S4 är en avancerad robotgräsklippare som kom...
BAUHAUS Montageservice erbjuder dig som kund montering och installation till ett från-pris på denna produkt. Avståndet från adress för montering till närmsta BAUHAUS-varuhus ska vara inom en radie av 6 mil.
Trådlös robotgräsklippare med 3D Lidar och AI!
Framtidens robotgräsklippning är här. Sunseeker S4 är en avancerad robotgräsklippare som kombinerar 360 grader Lidar teknik och AI baserad kameravisualisering för att leverera en exakt, säker och helt trådlös klippupplevelse. Inga begränsningskablar, inga externa antenner, tack vare den smarta Drop to Go funktionen är installationen både snabb och enkel.
Med sitt intelligenta AllSense 3D Sensing System kartlägger S4 din trädgård på centimeternivå. Systemet kombinerar Lidar och AI kamera för heltäckande hinderundvikning och exakt navigering, även i komplexa miljöer. Robotgräsklipparen identifierar och undviker barn, husdjur, leksaker och andra objekt i realtid, för trygg och säker drift i alla lägen.
Via den intuitiva Sunseeker appen får du full kontroll över din robotgräsklippare, oavsett var du befinner dig. Skapa klippscheman, definiera no go zoner, hantera flera klippområden med dual map minne och följ klippningen i realtid direkt i mobilen. Appen möjliggör även smidig integration med smarta hem lösningar för en ännu bekvämare vardag.
Robotgräsklipparen erbjuder systematisk klippning, vilket ger ett jämnt och professionellt resultat med snygga ränder på gräsmattan. Den höga precisionen gör att hela ytan klipps effektivt, även i trånga passager och separata zoner. Med Sunseeker S4 får du en intelligent, kraftfull och framtidssäker robotgräsklippare som gör jobbet åt dig – så att du kan njuta av en perfekt gräsmatta utan ansträngning!
Medföljande tillbehör
1x Laddstation
8x Fästspik för bas
1x Laddare
12x Knivar
6x Knivskruvar
Teknisk information
Spänning: 20 V
Höjd: 274 mm
Bredd: 422 mm
Djup: 638 mm
Rekommenderad arbetsyta: Upp till 1000 m²
Maximal arbetsyta: Upp till 1000 m²
Max flerzonshantering: 60 st
Klippbredd: 18 cm
Klipphöjd: 20–60 mm
Max lutning: Upp till 42 %, 22°
Driftstid: ca 40 min
Laddningstid: ca 84 min
Anslutningsmöjligheter: WiFi & Bluetooth
Positionering & navigering: 360° 3D LiDAR + AI + SLAM
Antal knivar: 12 st
PIN-kodsskydd: Ja
Lyft- och lutningssensor: Ja
Regnsensor: Ja
Magnetisk sensor: Nej
Ljudnivå: 60 dBA
IP-Klass: IPX6 / IP67
Vikt: 12 kg
Garanti
5 år
| Produktnamn | ROBOTGRÄSKLIPPARE SUNSEEKER S4 1000M² |
|---|---|
| Artikelnummer | 1622498 |
| Vikt | 24.700000 |
| EAN-nr | 4069761004050 |
| Netto vikt | 11.000 |
| Varumärke | Sunseeker |
| Produkttyp | Robotgräsklippare |
| Serie | S4 |
| Dimensioner | 635 x 430 x 270 mm ( L x B x H ) |
| Spänning (V) | 20 |
| Gräsuppsamlare | Nej |
| Batteri och laddare | Med batteri och laddare |
| Kraftkälla | Batteri |
| Area (m2) | 1000 m² |
| Skärbredd (cm) | 18 cm |
| Maximal skärhöjd | 20-60 mm |
| Funktion | Utan begränsningskabel |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
