Låt din robotgräsklippare göra jobbet!
Luta dig tillbaka och låt din robotgräsklippare ta hand om klippningen av din gräsmatta. Den är idea...
BAUHAUS Montageservice erbjuder dig som kund montering och installation till ett från-pris på denna produkt. Avståndet från adress för montering till närmsta BAUHAUS-varuhus ska vara inom en radie av 6 mil.
Låt din robotgräsklippare göra jobbet!
Luta dig tillbaka och låt din robotgräsklippare ta hand om klippningen av din gräsmatta. Den är idealisk för gräsmattor upp till 600 kvadratmeter och är utrustad med en AIA-teknik som minskar körtiden och säkerställer körning genom trånga passager. WR166E har även Cut-to-Edge-funktion som minimerar behovet av manuell trimning av kanterna. Den kan också skapa ett automatiskt körschema, som anpassas till den enskilda gräsmattan, samtidigt som Multi-Zone-programmering gör det möjligt att hantera gräsmattor med flera ytor. Den har tre roterande blad som förbättrar skäreffektiviteten, medan rotation framåt och bakåt förlänger bladens livslängd dubbelt så mycket. När batteriet börjar bli lågt återgår den automatiskt till laddstationen, eller om det regnar sätter regnsensorerna igång och den återgår till sin station. PowerShare-batteriet passar alla batteridrivna verktyg från Worx. Landlord M600 Plus är full av säkerhet då PIN-koden och APP-låset säkrar den mot stöld, och en säkerhetssensor gör att bladen slutar rotera när den lyfts eller vrids. Den har en intuitiv LCD-display som används för PIN-kodsinstallation och programmering!
Medföljande tillbehör
1 x batteri
1 x laddstation
1 x laddare
2 x mäthjälpmedel
180 x märlor till begränsningskabel
130 m begränsningskabel
9 x knivar och skruvar
2 x skarvkontakter
8 x skruvar till laddstationen
1 x insexnyckel
Teknisk information
Höjd: 208 mm
Bredd: 403 mm
Djup: 580 mm
Spänning: 20 V
Laddningstid: 75 min
Klippbredd: 18 cm
Bio Clip: Nej
Höjdnivåer: 5 st
Klipphöjd: 30-60 mm
Max lutning: 30%
Klippsystem: 3 svängbara knivar
Uppsamlare: Nej
Självgående: Ja
Borstlös: Ja
Ljudnivå: 67dB
Arbetsyta: 600m²
Vikt: 9,5 kg
App: Ja
Garanti
5 år
| Produktnamn | ROBOTGRÄSKLIPPARE WORX WR166E LANDROID M600 PLUS 600M² |
|---|---|
| Artikelnummer | 1452726 |
| Vikt | 16.000000 |
| EAN-nr | 6925387188292 |
| Netto vikt | 17.500 |
| Varumärke | WORX |
| Produkttyp | Robotgräsklippare |
| Serie | Landroid |
| Dimensioner | 403 x 208 x 580 mm ( B x H x D ) |
| Spänning (V) | 20 |
| Gräsuppsamlare | Nej |
| Batteri och laddare | Med batteri och laddare |
| IP Klass | IPX5 |
| Kraftkälla | Batteri |
| Area (m2) | 600 m² |
| Skärbredd (cm) | 18 cm |
| Maximal skärhöjd | 30-60 mm |
| Djup | 580 mm |
| Höjd | 208 mm |
| Funktion | Med begränsningskabel |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
