Skjutdörrsram i aluminium från Lundbergs för dig som vill skapa en skräddarsydd skjutdörr. Ramen är avsedd för att fyllas med 8 mm material till exempel panel, MDF eller golvbräda och levereras med kompletta hjul och fästdetaljer för enkel montering.
Ramen kan kapas ner till önskad höjd så att den passar din öppning. Hjulen som medföljer klarar belastning upp till 60 kg och ger stabil rörelse för en dörr med maximal bredd 1000 milimeter. Du kompletterar enkelt med tak- och golvlister för komplett installation. Tänk på att mäta öppningen noggrant innan kapning och montering så att fyllnadsmaterialet ligger plant i ramen.
Medföljande tillbehör:
| Produktnamn | SKJUTDÖRRSRAM LUNDBERGS FANTASI MED HJUL |
|---|---|
| Artikelnummer | 1316417 |
| Vikt | 5.000000 |
| EAN-nr | 7392118404607 |
| Netto vikt | 4.500 |
| Varumärke | LUNDBERGS |
| Produkttyp | Skjutdörr |
| Serie | FANTASI |
| Dimensioner | 1000 x 2588 x 27 mm ( B x H x T ) |
| Primär färg | Silver |
| Bredd | 1000 mm |
| Höjd | 2588 mm |
| Tjocklek | 27 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
