Skorstensrör Dinak Helisolerad 150mm 440mm Grå är ett isolerat skorstensmodul från Dinak som passar när du vill bygga en säker och effektiv rökkanalslösning till eldstad, kamin eller annan värmekälla. Den dubbla konstruktionen med isolering bidrar till bättre temperaturhållning och gör installationen mer anpassad för krävande användning.
Den grå ytfinishen ger ett diskret utseende som smälter in i många miljöer. Med en diameter på 150 mm och en längd på 440 mm är modulen enkel att planera in i ett befintligt eller nytt system, och den passar bra när du söker en lösning från Dinak med fokus på funktion och hållbarhet.
| Produktnamn | SKORSTENSRÖR DINAK HELISOLERAD 150MM 440MM GRÅ |
|---|---|
| Artikelnummer | 1457053 |
| Vikt | 4.500000 |
| EAN-nr | 8447104496469 |
| Netto vikt | 4.200 |
| Varumärke | Dinak |
| Produkttyp | Skorstensrör |
| Dimensioner | 440 mm ( L ) |
| Primär färg | Grå |
| Diameter | 150 mm |
| Längd | 440 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto