Praktiskt och hållbart trädgårdsskjul för alla dina förvaringsbehov!
Hoggar Pioneer Y70 trädgårdsskjul erbjuder en idealisk lösning för a...
Praktiskt och hållbart trädgårdsskjul för alla dina förvaringsbehov!
Hoggar Pioneer Y70 trädgårdsskjul erbjuder en idealisk lösning för att lagra dina verktyg och skydda trädgårds- eller terrassutrustning. Med en lätt och hållbar metallstruktur är detta skjul både robust och enkelt att montera tack vare sitt självbärande struktursystem och golvstyrningar. Den innovativa V-pelarkonstruktionen underlättar inte bara monteringen utan ökar även den strukturella styrkan och möjliggör större takbelastning. Skjulet är dubbellackat både invändigt och utvändigt för maximal hållbarhet. Premiumdörrar med förstärkt struktur, gångjärnsöppning och stöldskydd med nycklar ingår. Ventilationshål i förzinkat och galvaniserat stål säkerställer god luftcirkulation. Det lutande taket är perfekt utformat för att underlätta avrinning av vatten och snö!
Teknisk information
Material: Metall
Färg: Antracit
Area: 5,66 m²
Längd: 256 cm
Bredd: 221 cm
Höjd: 215 cm
Mått dörr: 132,5 x 175 cm
Tjocklek stålram: 0,4 - 0,6 mm
| Produktnamn | FÖRRÅD HOGGAR PIONEER Y70 METALL 5,66M² |
|---|---|
| Artikelnummer | 1511602 |
| Vikt | 86.100000 |
| EAN-nr | 8445488117529 |
| Netto vikt | 78.100 |
| Varumärke | HOGGAR |
| Produkttyp | Förråd |
| Dimensioner | 256 x 221 x 215 cm ( L x B x H ) |
| Area (m2) | 5.66 m² |
| Bredd | 221 cm |
| Höjd | 215 cm |
| Längd | 256 cm |
| Variant Färg | Antracit |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
