Bevara utsikten med ett modernt och stilrent glasräcke!
Skapa ett elegant vindskydd på din uteplats med detta rökfärgade glasräcke som kombin...
Bevara utsikten med ett modernt och stilrent glasräcke!
Skapa ett elegant vindskydd på din uteplats med detta rökfärgade glasräcke som kombinerar funktion med en öppen känsla mot din trädgårdsdröm. Räcket är tillverkat av 6 millimeter tjockt säkerhetsglas som ger ett effektivt lä på altanen utan att stjäla den vackra vyn. Den rökfärgade tonen ger ett modernt intryck och fungerar utmärkt som en snygg inramning till din odlingsstation eller trädgårdsgrill. Glasskivan monteras enkelt tack vare de förborrade hålen i aluminiumskenan som stadigt håller glaset på plats. Detta glasräcke är den perfekta lösningen för dig som vill ha ett hållbart och exklusivt skydd mot vinden samtidigt som du behåller ljusinsläppet på din favoritplats!
Paketet innehåller
1 x Glasskiva i rökfärgat säkerhetsglas
4 x Skruvar
1 x Borr
Teknisk information
Material: Säkerhetsglas
Färg: Rökfärgad
Bredd: 100 cm
Höjd: 100 cm
Tjocklek: 6 mm
| Produktnamn | GLASRÄCKE HORTUS 1000X1000X6MM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1303290 |
| Vikt | 18.100000 |
| EAN-nr | 5705858061696 |
| Netto vikt | 16.290 |
| Varumärke | HORTUS |
| Produkttyp | Glasräcke |
| Dimensioner | 100 x 100 cm ( B x H ) |
| Primär färg | Grå |
| Bredd | 100 cm |
| Höjd | 100 cm |
| Variant Färg | Grå |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
