Denna golvlampa från Globo kombinerar en matt svart metallstomme med rökfärgade och klara glaskristaller för ett elegant uttryck. Lampan är avsedd som dekorativ accentbelysning i vardagsrum, hall eller sovrum och drivs av tre E27-lampor. Den har en praktisk fotbrytare i kabeln och en lång kabel för flexibel placering.
Med tre E27-lampor bestämmer du själv både ljusstyrka och ton. Den robusta konstruktionen och den långa kabeln gör det lätt för dig att hitta rätt plats och skapa rätt stämning.
Observera: Levereras utan ljuskällor.
| Produktnamn | GOLVLAMPA GLOBO NAXIS E27 SVART/RÖKFÄRGAD |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645383 |
| Vikt | 12.030000 |
| EAN-nr | 9007371446391 |
| Netto vikt | 10.950 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Serie | Naxis |
| Dimensioner | 160 x 40 cm ( H x Ø ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E27 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Svart |
| Diameter | 40 cm |
| Höjd | 160 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
