Golvlampa från Globo i serien Timo är en stående golvlampa som kombinerar stilren design med praktisk funktion. Med kropp i metall i matt svart och guldfärgad finish passar den i moderna vardagsrum eller som dekorativ läslampa i ett läshörn.
Lampan har en inbyggd fotströmbrytare i kabeln för snabb och enkel användning. Armens möjlighet att rotera och svänga gör det lätt att rikta ljuset dit du behöver det mest, till exempel över en fåtölj eller intill soffan.
Observera: Levereras utan ljuskällor.
| Produktnamn | GOLVLAMPA GLOBO TIMO E27 SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645497 |
| Vikt | 3.910000 |
| EAN-nr | 4048194068891 |
| Netto vikt | 3.030 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Dimensioner | 153 x 56 cm ( L x Ø ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E27 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Svart |
| Diameter | 56 cm |
| Längd | 153 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
