Golvlampa i modern design — en stilren golvlampa med kropp i matt sandfärgad metall och kromade detaljer, kombinerad med opalglas som sprider ljuset jämt. Lampan är tänkt för rummet där du vill ha både riktat läsljus och ett dekorativt inslag, till exempel i vardagsrum, läshörna eller arbetsplats.
Globo Trent har en smal bas och tar lite plats, medan kabeln ger flexibilitet vid placering. Lampan drivs med E14-ljuskällor så du kan själv välja varmare eller kallare ljus och anpassa ljusstyrkan efter behov. Fotströmbrytaren och den vridbara konstruktionen gör det enkelt att rikta ljuset dit du vill.
Med E14-socklar kan du använda olika typer av smålampor för att påverka både ljusstyrka och färgtemperatur. Trent är kompatibel med upp till 3 lampor av typen E14 — välj energieffektiva LED-lampor för lång livslängd och lägre energiförbrukning.
Observera: Ljuskällor medföljer ej.
| Produktnamn | GOLVLAMPA GLOBO TRENT E14 SAND |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645472 |
| Vikt | 3.920000 |
| EAN-nr | 9007371572977 |
| Netto vikt | 3.520 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Serie | Trent |
| Dimensioner | 161 x 33 cm ( H x Ø ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E14 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Beige |
| Diameter | 33 cm |
| Höjd | 161 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
