Konsolen Erik i ek från Lundbergs är en robust och dekorativ konsol av massivt trä, avsedd för att hålla upp hyllor, fönsterbänkar och hobbyplattor. Med förborrade hål och ett nyckelhålsbeslag blir den enkel att montera och justera på väggen. Konsolen levereras obehandlad så att du kan välja den ytbehandling som passar ditt hem.
Tack vare 150 milimeter djup får hyllan eller fönsterbrädan bra stöd, samtidigt som konsolens smala bredd ger en diskret profil. Välj skruv och plugg som är anpassade efter väggens material för bästa hållbarhet. Eftersom konsolen är i obehandlad ek kan du enkelt behandla den för bättre motståndskraft eller för att matcha färgtoner i rummet.
De förborrade hålen och nyckelhålen underlättar infästning: först monterar du lämpliga skruvar i väggen och hänger därefter upp konsolen i nyckelhålen för snabb justering. Använd plugg eller skruv som passar ditt underlag och kontrollera bärigheten om konsolen ska bära tung belastning.
| Produktnamn | KONSOL LUNDBERGS ERIK EK 150X150MM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1392521 |
| Vikt | 0.070000 |
| EAN-nr | 7392118121535 |
| Netto vikt | 0.063 |
| Varumärke | LUNDBERGS |
| Produkttyp | Konsol |
| Serie | Erik |
| Dimensioner | 20 x 150 x 150 mm ( B x H x D ) |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 20 mm |
| Djup | 150 mm |
| Höjd | 150 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto