Konstruktionsplywood Moelven Gran 21x1200x2500mm är en konstruktionsskiva från Moelven , framtagen för byggnation där pålitliga och dokumenterade egenskaper är avgörande. Den lämpar sig väl när du vill arbeta med en flexibel lösning som kan användas i flera delar av konstruktionen, exempelvis i golv, väggar eller tak.
Skivan är tillverkad av granplywood och har raka kanter, vilket gör den smidig att kapa och anpassa efter ditt projekt. Eftersom den är obehandlad får du en yta som lämpar sig väl för vidare bearbetning i både bygg- och snickeriarbeten. Moelven anger hållfasthetsklass K20/70, vilket gör skivan lämplig när kvalitet och spårbarhet är viktiga faktorer.
De raka kanterna gör skivan enkel att arbeta med när du vill skapa rena anpassningar eller använda den som del av en större konstruktion. Det är en praktisk lösning för dig som behöver ett stabilt underlag som går att forma efter projektets mått och krav.
| Produktnamn | KONSTRUKTIONSPLYWOOD MOELVEN GRAN 21X1200X2500MM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1285613 |
| Vikt | 31.467000 |
| EAN-nr | 7040437623864 |
| Netto vikt | 30.550 |
| Varumärke | MOELVEN |
| Produkttyp | KONSTRUKTIONSPLYWOOD |
| Dimensioner | 2500 x 1200 x 21 mm ( L x B x T ) |
| Material | GRAN |
| Primär färg | Beige |
| Bredd | 1200 mm |
| Längd | 2500 mm |
| Tjocklek | 21 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto