En självhäftande handdukskrok i rostfritt stål som är framtagen för att hänga upp handdukar och lätta badrumstillbehör. Produkten ingår i Nantes-serien från Theofils och levereras i ett matt svart utförande med två krokar och förmonterad självhäftande 3M-tejp för enkel montering.
Kroklisten är idealisk där du vill ha en stilren och diskret lösning utan synliga skruvar. För bästa fäste bör du montera på rena och torra, släta ytor som kakel, glas eller målade ytor. Tryck fast ordentligt och undvik att belasta kroken direkt efter montering så att tejpen får fästa ordentligt.
Rengör ytan noggrant från damm och fett innan montering. Undvik ojämna eller porösa underlag som tapet eller rått trä, eftersom tejpen fäster bäst mot släta ytor. Om du är osäker på underlaget, överväg mekanisk infästning som komplement.
| Produktnamn | KROK THEOFILS NANTES SJÄLVHÄFTANDE 2-KROK MATT SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1638541 |
| Vikt | 0.100000 |
| EAN-nr | 7332466036211 |
| Netto vikt | 0.080 |
| Varumärke | Theofils |
| Produkttyp | Handdukskrok |
| Serie | Nantes |
| Dimensioner | 120 x 50 x 30 mm ( B x H x D ) |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 120 mm |
| Djup | 30 mm |
| Höjd | 50 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
