4-krok i matt svart från Theofils serie Toulon är en väggmonterad handdukskrok av zamak designad för badrum och andra våtutrymmen. Den kompakta konstruktionen med fyra krokar ger enkel förvaring av handdukar, badrockar eller mindre plagg utan att ta mycket plats.
Med kompakta mått blir kroken lättplacerad även i trängre utrymmen. Du kan montera kroken med skruv för maximal stadga eller fästa den med lim om du föredrar ett osynligt montage på släta ytor. Theofils design passar både klassiska och moderna badrumsmiljöer.
Vid skruvmontering: använd plugg anpassade för underlaget (gips, tegel eller betong) för att få bästa hållfasthet. Vid limning: välj ett lim som är avsett för våtrum och följ limtillverkarens anvisningar. Kroken är avsedd för handdukar och badrockar; kontrollera att underlaget är rent och plant innan du monterar.
| Produktnamn | KROK THEOFILS TOULON 4-KROK MATT SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1638551 |
| Vikt | 0.583000 |
| EAN-nr | 7332466036044 |
| Netto vikt | 0.530 |
| Varumärke | Theofils |
| Produkttyp | Handdukskrok |
| Serie | Toulon |
| Dimensioner | 170 x 48 x 55 mm ( B x H x D ) |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 170 mm |
| Djup | 55 mm |
| Höjd | 48 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
