Tour 4-krok är en självhäftande kroklist i rostfritt stål med matt svart finish, avsedd för att hänga upp handdukar och lättare textilier i badrum eller entréer. Produkten levereras med 3M-tejp för snabb montering utan borrning.
Monteras på släta och rena ytor för bästa fäste. Innan du sätter upp kroklisten, rengör ytan från fett och damm så att tejpen kan fästa ordentligt. Kroklisten är praktisk där du vill ha flera upphängningsplatser utan att ta mycket plats och bidrar till ett enhetligt intryck i rummet.
Tejpen är fast monterad på produktens baksida för enkel installation. Tryck hårt mot underlaget vid montering och undvik att belasta krokarna direkt efter uppsättning så att tejpen hinner få bra fäste. Passar bäst på släta, icke-porösa ytor såsom kakel, glas och målade ytor.
| Produktnamn | KROK THEOFILS TOURS SJÄLVHÄFTANDE 4-KROK MATT SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1638559 |
| Vikt | 0.200000 |
| EAN-nr | 7332466052822 |
| Netto vikt | 0.150 |
| Varumärke | Theofils |
| Produkttyp | Handdukskrok |
| Serie | Tours |
| Dimensioner | 260 x 50 x 31 mm ( B x H x D ) |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 260 mm |
| Djup | 31 mm |
| Höjd | 50 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
