Maskeringstejp Frogtape Multisurface 24MMX55MM är en självhäftande tejp från Frogtape som hjälper dig att få ett snyggare resultat vid måleriarbeten och spackeljobb. Den är framtagen för att fungera på flera vanliga underlag och gör det lättare att avgränsa ytor när du vill arbeta noggrant.
Tejpen kan användas på trä, metall, glas och puts, samt på torkade färgytor, vattenlöslig färg, lack och lasyr. Den fungerar både inne och ute, förutsatt att underlaget är rent, torrt och jämnt eller lätt grovt. Med sin smala bredd passar den särskilt bra när du behöver kontroll vid detaljer, kanter och smalare ytor.
| Produktnamn | MASKERINGSTEJP FROGTAPE MULTISURFACE 24MMX55M |
|---|---|
| Artikelnummer | 1635725 |
| Vikt | 0.148000 |
| EAN-nr | 4053719001802 |
| Netto vikt | 0.134 |
| Varumärke | FrogTape |
| Produkttyp | Tejp |
| Dimensioner | 55000 x 24 mm ( L x B ) |
| Primär färg | Grön |
| Bredd | 24 mm |
| Längd | 55000 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto