Övergångsprofil Sand 40MM 100CM er en praktisk lösning när du vill få en ren och snygg övergång mellan golv med samma höjd. Med Logoclic får du en profil som är enkel att använda där två golv möts, till exempel vid dörröppningar eller mellan två rum.
Den beige ytan ger ett mjukt och neutralt intryck som passar bra i många inredningar. Eftersom profilen är 1000 mm lång och 40 mm bred täcker den övergången på ett tydligt sätt, samtidigt som den 5 mm höga utformningen gör den diskret i golvet.
| Produktnamn | ÖVERGÅNGSPROFIL SAND 40MM 100CM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1008804 |
| Vikt | 0.197000 |
| EAN-nr | 4005705501063 |
| Netto vikt | 0.197 |
| Varumärke | Logoclic |
| Produkttyp | Övergångsprofil |
| Dimensioner | 1000 x 40 x 5 mm ( L x B x H ) |
| Primär färg | Beige |
| Bredd | 40 mm |
| Höjd | 5 mm |
| Längd | 1000 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto