Inomhuspanel i gran avsedd för vägg- och takkonstruktioner där du vill ha en vit, färdig yta med karaktär. Panelen från Moelven är täckmålad och har en finsågad yta som ger ett modernt, lite råare uttryck samtidigt som den är färdig för omedelbar montering.
Panelens ändspont gör installationen snabbare och ger ett jämnare resultat med färre synliga skarvar. Lämpar sig väl i vardagsrum, hall, sovrum eller som takbeklädnad. För bästa resultat låt panelerna acklimatisera i rummet innan montering och fäst mot ett stabilt regelverk med lämpliga skruvar eller spik beroende på underlaget.
| Produktnamn | PANEL MOELVEN ROUGH VIT 14X120X3900MM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1285511 |
| Vikt | 24.287000 |
| EAN-nr | 7040431940066 |
| Netto vikt | 23.580 |
| Varumärke | MOELVEN |
| Produkttyp | SPONTPANEL |
| Dimensioner | 3900 x 120 x 14 mm ( L x B x T ) |
| Material | GRAN |
| Primär färg | Vit |
| Bredd | 120 mm |
| Längd | 3900 mm |
| Tjocklek | 14 mm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
