Berti pendellampa från Globo kombinerar naturmaterial och industriell design för att bli ett iögonfallande inslag över matbord eller långa bänkar. En rak träbalk i varm brun nyans bildar basen, som bär tre svarta metallnätsskärmar—en kombination som ger både karaktär och ett luftigt intryck.
De öppna metallstångarna släpper igenom ljuset och skapar dekorativa ljus- och skuggspel som förstärker atmosfären i rummet. Tack vare de tre E27-socklarna kan du själv välja lampor för att styra ljusstyrka och färgtemperatur.
Den synliga svarta PVC-kabeln kan lindas dekorativt runt träbalken för att framhäva det vintageinspirerade uttrycket. Det är en enkel detalj som förstärker det rustika utseendet—tänk på att fästa och dölja kabeln på ett säkert sätt vid montering så att slutresultatet blir både snyggt och funktionellt.
Observera: Levereras utan ljuskällor.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO BERTI E27 3L SVART/BRUN |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645435 |
| Vikt | 10.670000 |
| EAN-nr | 9007371583331 |
| Netto vikt | 10.000 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Longboard-pendlare |
| Serie | Berti |
| Dimensioner | 115 x 16 x 150 cm ( L x B x H ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E27 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 16 cm |
| Höjd | 150 cm |
| Längd | 115 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
