Globo Ditchi är en pendellampa med tre dekorativa metallnätsskärmar, avsedd för att ge både riktat och stämningsfullt ljus i längre rum eller över matbordet. Lampans kropp är i matt, sandfärgad metall och varje skärm har en inre skärm som mjukar upp ljuset. Med tre E27-socklar kan du själv välja lampor för önskad ljusstyrka och karaktär.
Lampan har en rak upphängning med en justerbar höjd och levereras med vit PVC-kabel. Den är idealisk som accentbelysning eller huvudljus över avlånga ytor. Du väljer själv ljuskällor eftersom lampan levereras utan lampor — det ger flexibilitet att använda energieffektiva LED-lampor för varmt, behagligt ljus.
Metallnätet ger ett dekorativt uttryck samtidigt som de inre skärmarna dämpar och sprider ljuset jämnt. Resultatet blir mindre bländning och en mjukare atmosfär — särskilt uppskattat vid matbord eller i läshörnor. För en varm, ombonad känsla passar dimbara, varmvita LED-lampor väl.
Observera: Levereras utan ljuskällor.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO DICHTI E27 3L SAND |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645423 |
| Vikt | 3.250000 |
| EAN-nr | 9007371533350 |
| Netto vikt | 2.430 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Longboard-pendlare |
| Serie | Dichti |
| Dimensioner | 84 x 18 x 150 cm ( L x B x H ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E27 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Beige |
| Bredd | 18 cm |
| Höjd | 150 cm |
| Längd | 84 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
