Takpendel i metall och glas från Globo med tre ljuskällor för E27-sockel. Lampan kombinerar svart matt metall med kromade glasrör och opalt innerglass för ett stilrent utseende och behagligt ljus.
Du kan justera höjden upp till 120 cm för att hitta rätt placering. Textilkabeln i svart ger en snygg finish mot taket. Ljuskällor medföljer inte, vilket gör att du själv kan välja färgtemperatur och ljusstyrka.
Höjden är reducerbar vilket underlättar vid montering över matbord eller i rum med varierande takhöjd. Häng den lägre nära bordsskivan eller högre om du vill ha fri sikt och mer allmänbelysning.
Observera: Levereras utan ljuskällor.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO FELICIA E27 3L Ø33CM SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645429 |
| Vikt | 3.180000 |
| EAN-nr | 9007371522965 |
| Netto vikt | 2.040 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Pendel över Ø25 cm |
| Serie | Felicia |
| Dimensioner | 33 cm ( Ø ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E27 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Svart |
| Diameter | 33 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
