Globo pendellampa med fyra ljuskällor är en stilren lösning för större rum och som spotlight över matbord eller soffgrupper. Lampan har ett metalldesign i matt gunmetal kombinerat med kromade yttre glas och opal inre glas som ger en sofistikerad, samtidigt varm belysning. Med fyra E27-socklar kan du själv välja ljusstyrka och färgtemperatur för rätt atmosfär.
Takupphängningen kan anpassas upp till 120 cm, vilket gör lampan flexibel att använda både i rum med standardtak och i rum med högre takhöjd. Den går att placera nära bordsskivans nivå eller något högre för ett jämnt ljusöverdrag.
Yttre kromade glas ger en modern lyster medan det opala innerskiktet sprider ljuset mjukt och minskar skuggor. Resultatet är en jämn och behaglig belysning som fungerar väl över matbord eller i större sittgrupper.
Observera: Levereras utan ljuskällor.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO FELICIA E27 4L SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645430 |
| Vikt | 3.460000 |
| EAN-nr | 9007371525966 |
| Netto vikt | 2.800 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Longboard-pendlare |
| Serie | Felicia |
| Dimensioner | 78 x 12 cm ( L x B ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E27 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 12 cm |
| Längd | 78 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
