Globo Jessica är en modern pendellampa för dig som vill ge rummet en varm, stilfull karaktär. Lampan har en rak skena i matt guldfärgad metall och tre buktiga glas med dekorativa rillor i olika färger. Den är avsedd för allmän- och stämningsbelysning i exempelvis matrum, vardagsrum eller entré.
Material i metall och glas samt en svart textilkabel bidrar både till utseendet och känslan av kvalitet. De färgade skärmarna sprider ljuset jämnt och skapar samtidigt dekorativa accenter i inredningen.
Den reducerbara höjden gör det enkelt att anpassa pendelns placering efter takhöjd och användningsområde. Du kan justera för att få rätt ljusfördelning över ett matbord eller för att skapa en luftig känsla i en hall utan att behöva byta armatur.
Observera: Levereras utan ljuskällor.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO JESSICA E27 3L FLERFÄRGAD |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645401 |
| Vikt | 5.210000 |
| EAN-nr | 9007371475124 |
| Netto vikt | 3.810 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Longboard-pendlare |
| Serie | Jessica |
| Dimensioner | 90 x 25 x 110 cm ( L x B x H ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E27 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Flerfärgad |
| Bredd | 25 cm |
| Höjd | 110 cm |
| Längd | 90 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
