Pendellampa Jule från Globo kombinerar ett tidlöst uttryck i trä med en mjuk, beige linneskärm och passar som stämningsfull huvud- eller kompletteringsbelysning i vardagsrum, matplats eller läshörna. Den stora skärmen ger ett behagligt, nedåtriktat allmänljus samtidigt som materialvalen tillför värme och karaktär.
E27-sockel innebär att du enkelt kan välja mellan LED-, glöd- eller dimbar ljuskälla för önskad ljusbild och energiförbrukning. Den tillhörande vita PVC-kabeln och lampans maxlängd gör det smidigt att hänga den i olika takhöjder utan att behöva byta kabel.
Observera: Levereras utan ljuskälla.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO JULE E27 BEIGE |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645393 |
| Vikt | 1.860000 |
| EAN-nr | 9007371586332 |
| Netto vikt | 0.810 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Pendel över Ø25 cm |
| Serie | Jule |
| Dimensioner | 120 x 50 cm ( H x Ø ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E27 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Beige |
| Diameter | 50 cm |
| Höjd | 120 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
