Pendellampa i en stilfull kombination av kromad metall, rökfärgat glas och klara glasprismor, framtagen för att ge extra karaktär åt vardagsrum, matplats eller sovrum. Lampan från Globo har en tydlig visuell närvaro med en diameter på 44 cm och fem lamphållare för riktat, dekorativt ljus.
Lampan levereras utan lampor och använder fem E14-socklar. Höjden kan justeras och anpassas till olika takhöjder. För energieffektiv drift och längre livslängd rekommenderar vi LED-lampor. IP20-klassningen innebär att lampan är avsedd för inomhusbruk.
Du anpassar både placering och ljusbild genom att välja vilka E14-lampor du sätter i armaturen. Vill du ha mjukare, varmare ljus väljer du varmvita LED-lampor; för krispigare arbetsljus väljer du kallvita varianter. Höjden går enkelt att förkorta vid installation för att få rätt proportion i rummet.
Observera: Ljuskällor medföljer ej.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO KALLA E14 Ø44CM KROM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645400 |
| Vikt | 5.640000 |
| EAN-nr | 9007371412938 |
| Netto vikt | 4.930 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Pendel över Ø25 cm |
| Serie | Kalla |
| Dimensioner | 120 x 44 cm ( H x Ø ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E14 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Krom |
| Diameter | 44 cm |
| Höjd | 120 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
