Pendellampa i avlång design som är avsedd för allmän- och stämningsbelysning över exempelvis matbord eller köksö. Lampkroppen i matt svart metall och lameller i aluminium med inslag av metallguld skapar ett elegant blickfång, samtidigt som det opala siliconefiltret ger ett mjukt, behagligt ljus. Lampan från Globo kombinerar form och funktion för moderna hem.
Den inbyggda LED-enheten ger ett effektivt ljusflöde och en varm färgton, vilket är särskilt lämpat för rum där du vill ha en lugn och ombonad atmosfär. Tack vare den avlånga konstruktionen och grupperade aluminiumstänger sprids ljuset jämnt över ytan under lampan. Höjden är reducerbar så du kan anpassa lampans placering efter bordets höjd eller takets nivå.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO KAYSON LED SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645508 |
| Vikt | 1.220000 |
| EAN-nr | 9007371462889 |
| Netto vikt | 0.540 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Longboard-pendlare |
| Dimensioner | 84 x 9 x 150 cm ( L x B x H ) |
| Effekt (W) | 30 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 3600 |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 9 cm |
| Höjd | 150 cm |
| Längd | 84 cm |
| Ljusfärg | Varmvit |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
