Mateo pendellampa från Globo är en stilren takpendel i matt metall med cremefärgade skärmar och sandfärgade stavar, avsedd som huvud- eller stämningsbelysning över matbord eller i öppna vardagsytor. Armaturen har tre lamphållare med sockeltyp E27, vilket ger dig friheten att välja ljuskällor som passar ditt behov.
Du väljer enkelt både ljusstyrka och färgtemperatur genom egna E27-lampor. Lampan har en svart textilkabel och en höjd som kan kortas vid installation, vilket gör den flexibel för olika rum och placeringar.
Observera: Levereras utan ljuskällor.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO MATEO E27 3L CRÈME |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645439 |
| Vikt | 3.670000 |
| EAN-nr | 9007371519880 |
| Netto vikt | 2.740 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Longboard-pendlare |
| Serie | Mateo |
| Dimensioner | 103 x 25 x 150 cm ( L x B x H ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E27 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Beige |
| Bredd | 25 cm |
| Höjd | 150 cm |
| Längd | 103 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
