Pendellampan i rostfärgat metall kombinerar robust industriell estetik med praktisk funktion. Lampan från Globo har tre individuellt upphängda skärmar, vilket gör den lämplig över matbord, köksöar eller i öppna vardagsrum där du vill ha både stil och bra ljusutbredning.
Du kan justera höjden för att få rätt stämning och funktion. Lampan använder tre stycken E27-ljuskällor vilket ger dig frihet att välja varma filamentlampor för mysiga miljöer eller effektiva LED-lösningar för bättre energiförbrukning. Kabeln är i svart PVC och det rostfärgade utförandet ger ett tidsenligt, vintageinspirerat uttryck.
Observera: Levereras utan ljuskällor.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO MATEO E27 3L Ø50CM ROST |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645440 |
| Vikt | 3.350000 |
| EAN-nr | 9007371569144 |
| Netto vikt | 2.150 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Pendel över Ø25 cm |
| Serie | Mateo |
| Dimensioner | 120 x 50 cm ( H x Ø ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E27 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Brun |
| Diameter | 50 cm |
| Höjd | 120 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
