Pendellampa från Globo med fyra rökfärgade glaskupor och matt svart armatur — avsedd för att skapa fokuserad och stämningsfull belysning över exempelvis matbord, köksö eller arbetsyta. Lampan har fyra E27-socklar vilket ger dig friheten att välja ljuskälla och färgtemperatur efter behov.
De textilklädda kablarna är omkring 1,2 m långa och kan enkelt kortas vid installation så lampan får rätt position över bord eller arbetsyta. Takplattans längd och den upphängda konstruktionen ger ett stabilt och centrerat uttryck över bredare ytor.
Observera: Levereras utan ljuskällor.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO MAXY E27 SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1451725 |
| Vikt | 3.510000 |
| EAN-nr | 9007371432400 |
| Netto vikt | 2.690 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Pendel över Ø25 cm |
| Serie | Maxy |
| Dimensioner | 100 x 120 cm ( B x H ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E27 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 100 cm |
| Höjd | 120 cm |
| Variant Färg | Svart |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
