Pendel i metall från Globo med fyra runda skärmar och en avlång form på 90 cm—särskilt lämplig att placera över matbord eller köksö för jämn belysning. Lampan har en matt svart yta och en guldfärgad insida som förstärker värmen i ljuset, samt en justerbar upphängningshöjd, vilket gör den flexibel i olika rum.
Pendelns E27-socklar gör den kompatibel med vanliga LED- och halogenlampor i standardstorlek. Eftersom ljuskällor inte medföljer kan du själv välja energisnåla LED-lampor för lägre förbrukning och längre livslängd. För ett varmt, mysigt sken rekommenderas varmvitt ljus.
Observera: Levereras utan ljuskällor.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO NARRI E27 4L GULD/SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1182306 |
| Vikt | 3.680000 |
| EAN-nr | 9007371398799 |
| Netto vikt | 2.630 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Longboard-pendlare |
| Serie | Narri |
| Dimensioner | 90 x 15 x 120 cm ( L x B x H ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | E27 |
| Lampfärg | Svart |
| IP Klass | IP20 |
| Material lampa | Metall |
| Material lampskärm | Metall |
| Ljuskälla inkluderad | Nej |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 15 cm |
| Höjd | 120 cm |
| Längd | 90 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
