Globo Neil är en modern pendellampa som kombinerar dekorativ design med praktisk teknik. Lampan har krompläterade ringar i metall och rostfritt stål samt en skärm i klara K5-kristaller, vilket ger ett distinkt och blänkande ljussättningsuttryck. Den är avsedd för större rum där både utseende och funktion är viktiga.
Du kan steglöst dimma ljuset och välja färgtemperatur för allt från varmt mysljus till kallare arbetsljus. Den medföljande fjärrkontrollen låter dig spara inställningar och använda nattljusfunktionen vid behov. Med integrerad LED-ljuskälla och ett högt ljusutbyte är lampan både kraftfull och praktisk — perfekt över matbord, i vardagsrum eller större entréer.
Medföljande tillbehör:
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO NEIL LED FJÄRRKONTROLL DIMBAR KROM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645525 |
| Vikt | 7.230000 |
| EAN-nr | 9007371516414 |
| Netto vikt | 6.130 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Pendel över Ø25 cm |
| Serie | Neil |
| Dimensioner | 50 x 40 x 120 cm ( L x B x H ) |
| Effekt (W) | 115 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 6900 |
| Primär färg | Silver |
| Bredd | 40 cm |
| Höjd | 120 cm |
| Längd | 50 cm |
| Ljusfärg | Varmvit/Dagsljus |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
