Nesa är en stilren pendellampa från Globo med en rund skärm av tunna metallstänger i matt vitt och kromade aluminiumdetaljer som ger diskreta ljusreflektioner. Lampan är avsedd för allmän- och stämningsbelysning i hemmet, särskilt över matbord, köksöar eller som en dekorativ punktbelysning i vardagsrum.
Metall-konstruktionen ger ett luftigt intryck samtidigt som den är tålig, och den medföljande vita PVC-kabeln gör installationen enkel och diskret. Lampan har en justerbar höjd vilket gör den lätt att anpassa efter rumshöjd. Med en E27-sockel kan du själv välja ljuskälla för önskad ljusstyrka och energiförbrukning.
Observera: Levereras utan ljuskälla.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO NESA E27 Ø28CM VIT |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645420 |
| Vikt | 1.330000 |
| EAN-nr | 9007371578214 |
| Netto vikt | 0.690 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Pendel över Ø25 cm |
| Serie | Nesa |
| Dimensioner | 120 x 28 cm ( H x Ø ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E27 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Vit |
| Diameter | 28 cm |
| Höjd | 120 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
