Takpendel i vintagestil för rum där du vill ha både elegans och god belysning. Den här lampan från Globo kombinerar metall i åldrad mässing med satinerat glas och har fem lamphållare, vilket gör den lämplig över matbord, i entréer eller i större vardagsrum.
Den medföljande kabeln är i PVC och längden kan kortas vid montering för att få rätt placering. Eftersom armaturen har flera lamphållare kan du justera ljusstyrkan och intrycket genom att välja olika typer av LED-lampor eller dimbara ljuskällor.
Observera: Levereras utan ljuskällor.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO ODIN E27 5L VINTAGE MÄSSING |
|---|---|
| Artikelnummer | 1576786 |
| Vikt | 5.260000 |
| EAN-nr | 9007371309696 |
| Netto vikt | 3.440 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Pendel över Ø25 cm |
| Serie | Odin |
| Dimensioner | 120 x 60 cm ( H x Ø ) |
| Spänning (V) | 230 |
| Sockel | E27 |
| IP Klass | IP20 |
| Primär färg | Mässing |
| Diameter | 60 cm |
| Höjd | 120 cm |
| Variant Färg | Mässing |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
