Takpendeln Raymond från Globo är en avlång pendellampa i modernt, tekniskt utförande som passar både vardagsrum och arbetsplatser. Lampan kombinerar ett rakt armaturhus i svart matt metall med detaljer i antracit- och champagnefärgad plast samt opal diffusor för ett puristiskt uttryck.
Perfekt om du vill ha stilren, funktionell belysning över matbord, köksö eller skrivbord. Den opal mattan spridningen och champagnefärgade skärmen ger ett mjukt, bländfritt ljus medan den matta metallen ger ett diskret, samtida intryck. Tack vare den justerbara höjden kan du lätt anpassa lampans placering efter takhöjd och möblering.
Lampan har reducerbar höjd som gör den flexibel vid installation. Det gör det enkelt att placera Raymond både i rum med normal takhöjd och i rum med högre eller lägre tak utan att kompromissa med ljusbilden eller estetiken.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO RAYMOND LED 4L SVART/CHAMPAGNE |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645476 |
| Vikt | 2.590000 |
| EAN-nr | 9007371531875 |
| Netto vikt | 2.120 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Longboard-pendlare |
| Serie | Raymon |
| Dimensioner | 86 x 15 x 150 cm ( L x B x H ) |
| Effekt (W) | 40 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 1900 |
| Primär färg | Flerfärgad |
| Bredd | 15 cm |
| Höjd | 150 cm |
| Längd | 86 cm |
| Ljusfärg | Varmvit |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
