Globo Rocha är en elegant takpendel av vit matt metall med opal plastskärm, avsedd för allmänbelysning i hemmet. Med en diameter och en inbyggd LED ger den ett kraftfullt men mjukt ljus — lämplig över matbord, i vardagsrum eller i hallen.
Du kan enkelt variera ljusets karaktär tack vare justerbar färgtemperatur. Lampan är redo att användas direkt eftersom LED ingår, och minnesfunktionen återställer den senaste inställningen när du tänder igen.
Välj mellan varmvit, neutral eller dagsljus beroende på aktivitet — middag, läsning eller allmän belysning. Minnesfunktionen sparar din inställning så att du inte behöver ställa om varje gång du tänder lampan.
| Produktnamn | PENDELLAMPA GLOBO ROCHA LED VIT |
|---|---|
| Artikelnummer | 1645399 |
| Vikt | 2.230000 |
| EAN-nr | 9007371522996 |
| Netto vikt | 1.560 |
| Varumärke | GLOBO |
| Produkttyp | Pendel över Ø25 cm |
| Serie | Rocha |
| Dimensioner | 150 x 40 cm ( H x Ø ) |
| Effekt (W) | 18 |
| Spänning (V) | 230 |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Int. LED |
| IP Klass | IP20 |
| Lumen | 1380 |
| Primär färg | Vit |
| Diameter | 40 cm |
| Höjd | 150 cm |
| Ljusfärg | Varmvit/Dagsljus |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
