Bord-/bänkset för 8 personer – stilrent och funktionellt!
Ett picknickbord är en praktisk utomhusmöbel som kombinerar bord och bänkar i en...
Bord-/bänkset för 8 personer – stilrent och funktionellt!
Ett picknickbord är en praktisk utomhusmöbel som kombinerar bord och bänkar i en stabil och yteffektiv lösning. Picknickbord i trä är ett populärt val för trädgård, uteplats och andra utemiljöer. Detta bänkbord är anpassat för utomhusbruk och fungerar som ett bord med bänkar i både privata och offentliga miljöer. Utebord med bänkar skapar en naturlig plats för måltider och umgänge utomhus. Tillverkat av nonwood-brädor och en solid, underhållsfri ram i galvaniserat stål, är detta picknickbord både hållbart och lätt att underhålla. Den genomtänkta designen med brett inträde och raka kanter gör det enkelt att komma in och ut, medan de fyra bänkarna runt bordet skapar en mysig och nära atmosfär. Den antracitfärgade nonwood-ytan ger bordet ett sofistikerat utseende som påminner om äkta trä, samtidigt som det står emot väder och vind.
Teknisk information
Material: Nonwood och galvaniserat stål
Färg: Antracitgrå
Höjd: 72 cm
Bredd: 191 cm
Djup: 191 cm
Plankor: 40 mm
Antal plankor per bänk: 2 st
Antal plankor per bord: 9 st
Mått bord: 72 x 118 x 118 cm
Mått bänk: 43 x 118 x 118 cm
Totalvikt: 90,19 kg
Montering: Lätt att montera, ramen är förmonterad
Inkluderar: Detaljerade monteringsanvisningar
| Produktnamn | PICKNICKBORD HORTUS 8:AN NONWOOD 191CM ANTRACIT |
|---|---|
| Artikelnummer | 1500684 |
| Vikt | 90.190000 |
| EAN-nr | 5705858725956 |
| Netto vikt | 90.190 |
| Varumärke | HORTUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Dimensioner | 191 x 72 x 191 cm ( B x H x D ) |
| Primär färg | Grå |
| Bredd | 191 cm |
| Djup | 191 cm |
| Höjd | 72 cm |
| Längd | 191 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
