Låt barnen ha sin egen picknickplats.
Picknickbord X-modell till barn har ett robust utseende med robusta X-formade aluminiumben. Här tänker m...
Låt barnen ha sin egen picknickplats.
Picknickbord X-modell till barn har ett robust utseende med robusta X-formade aluminiumben. Här tänker man på funktionaliteten, eftersom X-benen ger gott om plats för benen och bänkbord, så det är lätt att sätta sig och lätt att gå ur. Dessutom är setet väl lämpat för den upptagna familjen som inte vill spendera mycket tid på underhåll. Settet är nämligen tillverkat av underhållsfri, svart nonwood och aluminiumram. Settet kan stå utomhus året runt och rengörs enkelt med tvål och vatten.
Övrig information
aluminiumprofiler 50 x 50 mm
12 mm plankor
Teknisk information
Färg: Svart
Material: Nonwood (polystyren) och aluminium
Antal plankor: 2 st. per bänk, 5 st. per bord
Mått på bord: 52 x 52 x 116 cm
Mått på bänk: 36 x 116 cm
Mått totalt: 52/36 x 109 x 116 cm
Totalvikt: 16,7 kg
| Produktnamn | PICKNICKBORD HORTUS BARN 109X116CM SVART |
|---|---|
| Artikelnummer | 1205268 |
| Vikt | 24.800000 |
| EAN-nr | 5705858713236 |
| Netto vikt | 21.590 |
| Varumärke | HORTUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset för barn |
| Dimensioner | 116 x 52 x 109 cm ( B x H x D ) |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 116 cm |
| Djup | 109 cm |
| Höjd | 52 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
