Samla dina nära och kära med en picknick.
Ett picknickbord är en praktisk utomhusmöbel som kombinerar bord och bänkar i en stabil och yteffek...
Samla dina nära och kära med en picknick.
Ett picknickbord är en praktisk utomhusmöbel som kombinerar bord och bänkar i en stabil och yteffektiv lösning. Picknickbord i trä är ett populärt val för trädgård, uteplats och andra utemiljöer. Detta bänkbord är anpassat för utomhusbruk och fungerar som ett bord med bänkar i både privata och offentliga miljöer. Utebord med bänkar skapar en naturlig plats för måltider och umgänge utomhus.
FRIGG picknickbord från HORTUS är ett set tillverkat i svartmålad furu med underhållsfri och gedigen galvaniserad stålram som ger en modern, informell och mysig look.
Settet är lämpligt för privat bruk både på terrassen, balkongen och uteplatsen. Det är även lämpligt på institutioner, kaféer och restauranger som vill ha ett kvalitetsbord som tål alla väder, om plankorna underhålls.
Övrig information
Galvaniserad stålram
42 mm massiva plankor i furu
Teknisk information
Ytbehandling: Grundmålad svart
Höjd: 75 cm
Längd: 175 cm
Djup: 140 cm
Sitthöjd:44 cm
Vikt: 68,50 kg
Antal plankor sits: 2x2 st
Antal plankor bord: 6 st
Övrig information
Denna produkt är en levande träprodukt, därför kan deformationer uppstå enligt beskrivningen i Bra att veta om trä. Detta påverkar endast träets utseende och inte träets hållbarhet eller styrka.
| Produktnamn | PICKNICKBORD HORTUS FRIGG SVART GRUNDMÅLAD 175X140CM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1205267 |
| Vikt | 69.210000 |
| EAN-nr | 5705858707891 |
| Netto vikt | 68.510 |
| Varumärke | HORTUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Frigg |
| Dimensioner | 175 x 140 x 75 cm ( L x B x H ) |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 140 cm |
| Höjd | 75 cm |
| Längd | 175 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
