Samla dina nära och kära med en picknick.
Ett bänkbord är en yteffektiv lösning för utomhusbruk där bord och bänkar bildar en stabil helhet....
Samla dina nära och kära med en picknick.
Ett bänkbord är en yteffektiv lösning för utomhusbruk där bord och bänkar bildar en stabil helhet. Picknickbord utomhus används ofta som samlingsplats i trädgård och andra utemiljöer, särskilt när picknickbord i trä efterfrågas för sin hållbarhet. Ett bord med bänkar fungerar lika bra i privata miljöer som i offentliga sammanhang, och utebord med bänkar gör det enkelt att skapa plats för flera sittande gäster.
SIF picknickbord från HORTUS är ett set tillverkat i svartmålad furu med underhållsfri och gedigen galvaniserad stålram som ger en modern, informell och mysig look.
Settet är lämpligt för privat bruk både på terrassen, balkongen och uteplatsen. Det är även lämpligt på institutioner, kaféer och restauranger som vill ha ett kvalitetsbord som tål alla väder, om plankorna underhålls.
Övrig information
Galvaniserad stålram
42 mm massiva plankor i furu
Teknisk information
Ytbehandling: Tryckimpregnerad
Höjd: 85 cm
Längd: 175 cm
Djup: 180 cm
Sitthöjd: 44 cm
Vikt: 78,20 kg
Antal plankor sits: 2x3 st
Antal plankor bord: 6 st
Övrig information
Denna produkt är en levande träprodukt, därför kan deformationer uppstå enligt beskrivningen i Bra att veta om trä. Detta påverkar endast träets utseende och inte träets hållbarhet eller styrka.
| Produktnamn | PICKNICKBORD HORTUS SIF SVART GRUNDMÅLAD 175X180 CM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1198970 |
| Vikt | 78.910000 |
| EAN-nr | 5705858707914 |
| Netto vikt | 78.210 |
| Varumärke | HORTUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Sif |
| Dimensioner | 175 x 180 x 85 cm ( L x B x H ) |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 180 cm |
| Höjd | 85 cm |
| Längd | 175 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
