Samla dina nära och kära med en picknick!
Picknickbord och bänk är funktionella möbler för utomhusmiljöer där bord och bänkar kombineras i en...
Samla dina nära och kära med en picknick!
Picknickbord och bänk är funktionella möbler för utomhusmiljöer där bord och bänkar kombineras i en genomtänkt konstruktion. Ett ett bänkbord i trä passar utmärkt som picknickbord utomhus i trädgård, på uteplats eller i gemensamma ytor. Bord med bänkar ger stabila sittplatser och gör utebord med bänkar till ett praktiskt val för både privata och offentliga miljöer.
THOR picknickbord från HORTUS är ett set tillverkat i svartmålad furu med underhållsfri och gedigen galvaniserad stålram som ger en modern, informell och mysig look.
Settet är lämpligt för privat bruk både på terrassen, balkongen och uteplatsen. Det är även lämpligt på institutioner, kaféer och restauranger som vill ha ett kvalitetsbord som tål alla väder, om plankorna underhålls.
Övrig information
Galvaniserad stålram
42 mm massiva plankor i furu
Inklusive ryggstöd
Teknisk information
Ytbehandling: Grundmålad svart
Höjd: 85 cm
Längd: 180 cm
Djup: 205 cm
Sitthöjd: 44 cm
Vikt: 112,80 kg
Antal plankor sits: 2x5 st
Antal plankor bord: 7 st
Övrig information
Denna produkt är en levande träprodukt, därför kan deformationer uppstå enligt beskrivningen i Bra att veta om trä. Detta påverkar endast träets utseende och inte träets hållbarhet eller styrka.
| Produktnamn | PICKNICKBORD HORTUS "THOR" SVART MÅLAD & GALVANISERAD |
|---|---|
| Artikelnummer | 1198963 |
| Vikt | 112.700000 |
| EAN-nr | 5705858707952 |
| Netto vikt | 112.000 |
| Varumärke | HORTUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Thor |
| Dimensioner | 180 x 205 x 85 cm ( L x B x H ) |
| Primär färg | Svart |
| Bredd | 205 cm |
| Höjd | 85 cm |
| Längd | 180 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
