Samla hela familjen vid Hortus X-large picknickbord – Robust komfort för trädgården!
Skapa den perfekta samlingsplatsen utomhus med Hortu...
Samla hela familjen vid Hortus X-large picknickbord – Robust komfort för trädgården!
Skapa den perfekta samlingsplatsen utomhus med Hortus Bords- och bänkset i X-Large-utförande! Ett bänkbord är en yteffektiv lösning för utomhusbruk där bord och bänkar bildar en stabil helhet. Picknickbord utomhus används ofta som samlingsplats i trädgård och andra utemiljöer, särskilt när picknickbord i trä efterfrågas för sin hållbarhet. Ett bord med bänkar fungerar lika bra i privata miljöer som i offentliga sammanhang, och utebord med bänkar gör det enkelt att skapa plats för flera sittande gäster.
Paketet innehåller följande
1 x Bords- och bänkset
1 x Monteringsset
Teknisk information
Färg: Natur
Material: Furu
Yta: Tryckimpregnerad
Certifiering: 100 % FSC-certifierad
Total bredd: 170 cm
Total höjd: 79 cm
Total längd: 200 cm
Mått bord
Bredd: 77 cm
Höjd: 79 cm
Längd: 200 cm
Mått bänkar
Bredd: 28 cm
Höjd: 48,5 cm
Längd: 200 cm
Övrig information
Trä är en naturprodukt som ändrar egenskaper efter väder och årstid i takt med temperatur och luftfuktighet, vilket ger sprickor i ytan.
Sprickor påverkar inte träets hållbarhet och är inte ett fel på produkten, det är helt naturligt. Träet är impregnerat med ett godkänt och miljövänligt impregneringsmedel som begränsar bildning av mögel på träets yta. Möglet är ofarligt och påverkar inte träets styrka eller hållbarhet – det är rent kosmetiskt.
Möglet försvinner när träet får luft, alternativt kan det tas bort med Atamon eller Rodalon. Tryckimpregnerat trä kan efter ett år med fördel efterbehandlas med träbehandling.
| Produktnamn | PICKNICKBORD HORTUS X-LARGE 200X170X79CM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1505751 |
| Vikt | 130.000000 |
| EAN-nr | 5705858078151 |
| Netto vikt | 118.000 |
| Varumärke | HORTUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Dimensioner | 200 x 170 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Beige |
| Bredd | 170 cm |
| Höjd | 28 cm |
| Längd | 200 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
