Skapa en lyxig samlingsplats med bord- och bänkset i underhållsfri design!
Ett bänkbord är en yteffektiv lösning för utomhusbruk där bord oc...
Skapa en lyxig samlingsplats med bord- och bänkset i underhållsfri design!
Ett bänkbord är en yteffektiv lösning för utomhusbruk där bord och bänkar bildar en stabil helhet. Picknickbord utomhus används ofta som samlingsplats i trädgård och andra utemiljöer, särskilt när picknickbord i trä efterfrågas för sin hållbarhet. Ett bord med bänkar fungerar lika bra i privata miljöer som i offentliga sammanhang, och utebord med bänkar gör det enkelt att skapa plats för flera sittande gäster. Detta exklusiva möbelset är den perfekta lösningen för dig som vill njuta av sommarens alla måltider utan att lägga tid på krävande underhåll. Bordet och de tillhörande bänkarna är försedda med plankor av teakfärgat nonwood, ett innovativt material som återger träets varma och naturliga estetik men med plastens väderbeständiga egenskaper. Den karaktäristiska X-modellen på stativet är tillverkad av kraftig, antracitgrå pulverlackerad aluminium, vilket ger en stabil konstruktion som är lätt att flytta vid behov.
Paketet innehåller följande
1 x Bords- och bänkset
1 x Monteringsset
Teknisk information
Färg: Teak/Antracit
Material: Polyeten HDPE och aluminium
Yta: Pulverlackerat stativ l
Total bredd: 151 cm
Total höjd: 72 cm
Total längd: 176 cm
Mått bord
Bredd: 72 cm
Höjd: 72 cm
Längd: 176 cm
Mått bänkar
Bredd: 29 cm
Höjd: 44 cm
Längd: 176 cm
| Produktnamn | PICKNICKBORD HORTUS X-MODELL 176X151X76CM |
|---|---|
| Artikelnummer | 1505753 |
| Vikt | 46.000000 |
| EAN-nr | 5705858729176 |
| Netto vikt | 44.000 |
| Varumärke | HORTUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Dimensioner | 176 x 151 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Beige |
| Bredd | 151 cm |
| Höjd | 29 cm |
| Längd | 176 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
