Rymligt picknikbord för hela familjen!
Ett picknickbord är en praktisk utomhusmöbel som kombinerar bord och bänkar i en stabil och yteffektiv...
Rymligt picknikbord för hela familjen!
Ett picknickbord är en praktisk utomhusmöbel som kombinerar bord och bänkar i en stabil och yteffektiv lösning. Picknickbord i trä är ett populärt val för trädgård, uteplats och andra utemiljöer. Detta bänkbord är anpassat för utomhusbruk och fungerar som ett bord med bänkar i både privata och offentliga miljöer. Utebord med bänkar skapar en naturlig plats för måltider och umgänge utomhus. När du väljer möbler i ThermoWood får du en möbel med en naturlig och trendig look som är helt ren och 100 % fri från kemikalier. Dessutom är detta picknikbord utvecklade för att stå ute året runt i det nordiska klimatet utan att ta skada. Levereras omonterad.
Paketet innehåller
1x Bord/bänkset
4x Ryggstöd
Beslag
Teknisk information
Färg: Gyllenbrun
Material: Furu
Yta: Thermo wood
Certifiering: FSC MIX 70%
Total bredd: 224 cm
Total höjd: 73/45 cm
Total längd: 224 cm
Mått bord
Bredd: 118 cm
Höjd: 73 cm
Längd: 118 cm
Mått bänkar
Bredd: 25 cm
Höjd: 45 cm
Längd: 118 cm
Rygghöjd: 76 cm
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS 4 RYGGSTÖD 224X224X76/45CM GYLLENBRUN |
|---|---|
| Artikelnummer | 1455369 |
| Vikt | 108.100000 |
| EAN-nr | 5703393745217 |
| Netto vikt | 108.100 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Picnic |
| Dimensioner | 224 x 224 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 224 cm |
| Längd | 224 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto