Elegant möbelset till din trädgårdsmiljö!
Alpha serien är en förtrollande kombination av funktionalitet och estetik. Ett picknickbord är ...
Elegant möbelset till din trädgårdsmiljö!
Alpha serien är en förtrollande kombination av funktionalitet och estetik. Ett picknickbord är en praktisk utomhusmöbel som kombinerar bord och bänkar i en stabil och yteffektiv lösning. Picknickbord i trä är ett populärt val för trädgård, uteplats och andra utemiljöer. Detta bänkbord är anpassat för utomhusbruk och fungerar som ett bord med bänkar i både privata och offentliga miljöer. Utebord med bänkar skapar en naturlig plats för måltider och umgänge utomhus.
När du väljer möbler i ThermoWood får du inte bara en möbel med ett naturligt och trendigt utseende utan också en produkt som är helt ren och 100% kemikaliefri. Dessutom är denna trädgårdsmöbel konstruerad för att tåla utomhusbruk året runt i det nordiska klimatet utan att ta skada. En möbel som kan bli en del av din utomhusmiljö med funktionalitet och skönhet som förenas på ett hållbart sätt! Levereras omonterad.
Teknisk information
Färg: Gyllenbrun
Material: Furu
Yta: Thermo wood
Certifiering: FSC MIX 70%
Total bredd: 161 cm
Total höjd: 73/45 cm
Total längd: 177 cm
Mått bord
Bredd: 76 cm
Höjd: 73 cm
Längd: 177 cm
Mått bänkar
Bredd: 24,5 cm
Höjd: 45 cm
Längd: 177 cm
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS ALPHA 177X161X73/45CM GYLLENBRUN |
|---|---|
| Artikelnummer | 1455350 |
| Vikt | 55.000000 |
| EAN-nr | 5703393745088 |
| Netto vikt | 55.000 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Alpha |
| Dimensioner | 177 x 161 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 161 cm |
| Längd | 177 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
