Elegant möbelset med ryggstöd till din trädgårdsmiljö!
Alpha serien är en förtrollande kombination av funktionalitet och estetik. Pickni...
Elegant möbelset med ryggstöd till din trädgårdsmiljö!
Alpha serien är en förtrollande kombination av funktionalitet och estetik. Picknickbord och bänk är funktionella möbler för utomhusmiljöer där bord och bänkar kombineras i en genomtänkt konstruktion. Ett ett bänkbord i trä passar utmärkt som picknickbord utomhus i trädgård, på uteplats eller i gemensamma ytor. Bord med bänkar ger stabila sittplatser och gör utebord med bänkar till ett praktiskt val för både privata och offentliga miljöer.
När du väljer möbler i ThermoWood får du inte bara en möbel med ett naturligt och trendigt utseende utan också en produkt som är helt ren och 100% kemikaliefri. Dessutom är denna trädgårdsmöbel konstruerad för att tåla utomhusbruk året runt i det nordiska klimatet utan att ta skada. En möbel som kan bli en del av din utomhusmiljö med funktionalitet och skönhet som förenas på ett hållbart sätt! Levereras omonterad.
I paketet innehåller
1x Bord/bänkset
2x Ryggstöd
Beslag
Teknisk information
Färg: Gyllenbrun
Material: Furu
Yta: Thermo wood
Certifiering: FSC MIX 70%
Total bredd: 185 cm
Total höjd: 76/45 cm
Total längd: 118 cm
Mått bord
Bredd: 76 cm
Höjd: 73 cm
Längd: 118 cm
Mått bänkar
Bredd: 24,5 cm
Höjd: 45 cm
Längd: 118 cm
Rygghöjd: 76 cm
| Produktnamn | PICKNICKBORD PLUS ALPHA 2 RYGGSTÖD 118X185X76/45CM GYLLENBRUN |
|---|---|
| Artikelnummer | 1455349 |
| Vikt | 60.200000 |
| EAN-nr | 5703393745026 |
| Netto vikt | 60.200 |
| Varumärke | PLUS |
| Produkttyp | Bord/bänkset |
| Serie | Alpha |
| Dimensioner | 118 x 185 cm ( L x B ) |
| Primär färg | Brun |
| Bredd | 185 cm |
| Längd | 118 cm |
Kundklubben som ger dig erbjudanden, service och inspiration
Genom att lägga till produkter i Favoriter så kan du enkelt få en överblick över valda produkter!
Logga in eller skapa konto
